KURUMSAL

Çatı Firmaları

ÇATI FİRMALARI - ÇATI YAPIMI VE ÇATI TAMİRİ

Çatı Firmaları, yapı inşaatı veya onarım işlemlerinin çatı yapımı, onarımı ve izolasyon sistemlerinin doğru uygulandığı zaman çatı sistemlerinden yüksek verim alınır. Çatı izolasyon sistemlerin de tekrar onarım ve tekrarlayan işlemlerin çokluğu ile buna bağlı olarak şikayetlerin artması çatı firmasının seçimide bir şeylerin yanlış yapıldığının göstergesidir. Kullanılan izolasyon ve yalıtım malzemelerin gerekli standarda olmaması ve yetkin personel çalıştırılmadığı için kaynaklanan bu sorunlar hemen olmasada birkaç yıl içinde  sızıntı,küf ve nem ile kendini göstermeye başlar. Bu yüzden çatı firmaları kullanacağı tüm izolasyon ve yalıtım malzemelerin çalışılan projenin özelliklerine göre uygun standart ve özellikte olmasından sorumludurlar. 

Çatı firmalarının kendi bünyesindeki personellerin mutlak yeterli beceri ve ustalığı sahip olduğu denetlemelidir.Kendilerine gelişen teknik ve malzeme kullanımını hakkında eğitimini vermelidir.

 

ÇATI FİRMASI İLE ÇALIŞMAYA NASIL KARAR VERMELİ ?

 

 * Çatı firmaları seçilirken mutlak süretle mevcutta veya daha önce çatı,izolasyon - yalıtım referanslarını veren firmalar tercih edilmelidir.

*  Çatı ve İzolasyon- yalıtım malzemelerin standartlara uygun kullanan firmalar seçilmelidir.

*  Çatı yapımı veya izolasyon işlemlerinde size de tatmin eden bir garanti süresi verebilen çatı firması seçilmelidir. 

*  Tüm yapılacak işlemleri için aşamaları ile birlikte tespiti ile malzeme,işçilik,süre içeren karşılıklı imzalanan bir sözleşme ile belgeleyiniz.

*  Çatı firmalarıyla çalışmaya karar verirken proje üzerinden veya keşif yapılarak tarafınıza akış şeması ile fiyatlandıran firmalar bir adım öndedir.

* Çatı sistemlerinin her aşamısında kullanılacak tüm malzemelerin standarlarda olduğunun belgelenmesi. (CE,TSE)

 * Tüm inşaat aşamalarında olduğu gibi çatı sistemlerinde de iş güvenli mevzuatlarının uygulanması ve kontrolülün sağlanması.

* İş güvenliği mevzuatlarının, eğitimlerinin alındığına dair belge veya iş güvenliği uzmanıyla mutlak iletişimin sağlanması.

* Çatı firmaları"nda çalışanlarının Sgk bilgileri kendelerinden istenmeden proje sorumlusu veya sahibiyle paylaşılması

 

Çatı Firmaları